Kilka godzin temu w Rynku zakończyła się 22. edycja Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych IKAR.
– Nie zdążyłam do miasta, ale widziałam jak jadą w pobliżu Zespołu Szkół Zawodowych. Nie znam się zbytnio na motoryzacji, ale wiem jedno, były przepiękne – powiedziała nam młoda Złotoryjanka.
– Złotoryjski Rynek po raz kolejny stał się piękną scenerią dla prawdziwych perełek motoryzacji. Dzięki IzeroKarkonoski Klub Auto Retro mieszkańcy i goście mogli dziś podziwiać wyjątkowe zabytkowe pojazdy, w tym samochody liczące ponad sto lat. Najstarszy był z 1917 roku. Dziękuję organizatorom, że na finał Rajdu Dookoła Wulkanów wybrali właśnie najstarsze miasto w Polsce i stolicę polskiego złota – dziękuje burmistrz Paweł Kulig.
![]()












Filtry