Na kortach Złotoryjskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się kolejny ogólnopolski turniej. Tym razem rywalizowali młodzicy U14.
Zmagania dziewcząt wygrała Julia Glac (Krzycka Park Wrocław), pokonując w finale Lenę Dziworską (MTC Warszawa) 6:0, 3:6, 12:10.
Półfinalistkami zostały Zofia Styczyńska (MERA Warszawa) i Marcela Jaworska (SKT Szczecin).
Wśród chłopców zwyciężył Kazimierz Bielecki (COME ON Wrocław), pokonując w finale Leona Kowalskiego (Toruńska Akademia PRO TENIS) 6:2, 6:2.
Trzecie miejsce zajęli Mateusz Gurdak i Szymon Górnicki (obaj z COME ON Wrocław).
Grające w turnieju zawodniczki ZTT Aleksandra Dechnik i Nadia Pisarska nie awansowały do fazy ćwierćfinałów (zakończyły zmagania w strefie grupowej).
Z kolei Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu rozpoczął cykl turniejów „Tenis 10” pod nazwą „Linette for Kids”.
Zawodnik ZTT Franciszek Kisiel (na zdjęciu pierwszy z prawej) odniósł duży sukces, zajmując 3. miejsce (na 16 zawodników w kategorii zielonej).












Filtry