Wczoraj w Złotoryjskim Ośrodku Kultury absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 pożegnali się ze swoim drugim domem.
– Drodzy absolwenci. Jeszcze niedawno przekraczaliście próg naszej szkoły jako mali, pełni ciekawości pierwszoklasiści. Dziś siedzicie tu jako młodzi ludzie, dojrzalsi, bogatsi o wiedzę, doświadczenia, sukcesy, ale także o lekcje, których nie znajdziecie w żadnym podręczniku. W czasie pobytu w szkole mieliście wiele chwil wzlotów. Odnosiliście sukcesy te mniejsze i te spektakularne. To nauczyciele i wychowawcy odkrywali wasze talenty, służyli pomocą oraz motywowali do działania i wytężonego wysiłku. Wy zaś, drodzy absolwenci wykazaliście się ogromnym zaangażowaniem w życie szkoły i godnie ją reprezentowaliście, budując pozytywny wizerunek „Trójki” w regionie. Nie byłoby dobrych wyników i waszych sukcesów, gdyby nie wasi rodzice. Dlatego wam rodzice serdecznie dziękuję za trud, który wkładacie każdego dnia w wychowanie swoich dzieci oraz za to, że mogliśmy na państwa liczyć. Pragnę również podziękować moim koleżankom i kolegom nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za wszelkie inicjatywy, także te mniej zauważalne. Praca nauczyciela nie jest łatwym zadaniem, dlatego tym bardziej kłaniam się nisko każdemu z was. Dziękuję panu burmistrzowi za zaangażowanie i przychylności wobec potrzeb „Trójki”. Nasza szkoła może skutecznie dbać o wszechstronny rozwój uczniów i zapewniać im bezpieczne, nowoczesne warunki do nauki. Dziękuję za partnerski dialog i otwartość na potrzeby młodych złotoryjan. Drodzy absolwenci. Przed wami nowe wyzwania, nowe szkoły, nowi nauczyciele i nowi przyjaciele. Wkraczacie w czas, który będzie wymagał odwagi, odpowiedzialności i wytrwałości. Wierzę jednak, że wartości wyniesione z naszej szkoły będą dla was dobrym drogowskazem. Nie bójcie się marzyć. Miejcie odwagę stawiać sobie ambitne cele. Życzę wszystkim pięknych, bezpiecznych wakacji, a wam kochani absolwenci sukcesów w nowych szkołach, wiernych przyjaciół, życzliwych ludzi na swojej drodze i niegasnącej wiary we własne możliwości. Powodzenia – powiedziała podczas rozpoczęcia uroczystości dyrektorka szkoły Danuta Boroch.
– Dzisiaj nadszedł dzień, w którym kończycie pewien etap. Etap, którego obawiali się wasi rodzice, a wy udowadniacie, że świetnie sobie radzicie. Radzicie sobie dzięki nauczycielom, którzy was inspirowali, prowadzili i pomagali wam. Pragnę podziękować wam, drodzy nauczyciele za waszą ciężką i bardzo odpowiedzialną pracę. Nagrodą są ci absolwenci i to, że są przygotowani aby iść w przyszłość i rozwijać swoje pasje oraz talenty – powiedział burmistrz Paweł Kulig.
Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań i życzeń.
Rodzice podziękowali dyrekcji i wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły, a absolwentom życzyli sukcesów w dalszym życiu i szerokich horyzontów.
Z kolei absolwenci także podziękowali wszystkim pracownikom szkoły, a dodatkowo samym sobie „za wspólne śmiechy i stworzenie małej rodziny”.
Pożegnanie ze szkołą to doskonała okazja na wyróżnienie najlepszych absolwentów.
W tym roku nagrodę burmistrza (sztabki złota) otrzymali: Jakub Horbacz (8d), Tomasz Strug (8c), Filip Świrski (8d).
Nagrodę dyrektora szkoły otrzymali: Diana Nalepka (8a), Lena Służałek (8c), Natalia Podsiadło (8c), Nadia Matusiak (8d), Zofia Ludwińska (8d), Iga Zienkiewicz (8d).
Najlepszymi sportowcami szkoły okazali się: Karolina Przydryga (8b), Iga Wojdyno (8b), Lena Służałek (8c), Liwia Chmielowska (8d), Emilia Szczecina (8d), Jakub Horbacz (8d – tytuł super sportowca szkoły), Filip Świrski (8d), Mateusz Gagatek (8d), Michał Bałut (8d), Przemysław Wozowczyk (8d).
Nagrodę za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym otrzymali: Diana Nalepka (8a), Lena Służałek (8c), Tomasz Strug (8c).
Aktywną pracą w samorządzie uczniowskim wykazali się: Nela Komarnicka (8c), Lena Służałek (8c), Nadia Matusiak (8d), Adam Maliszewski (8c), Tomasz Strug (8c), Szymon Rewig (8c).
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Aleksandra Kuczyńska (8a – średnia 5,31), Diana Maria Nalepka (8a – 5,31), Zuzanna Kichewko (8a – 4,85, Wiktor Henryk Andryszczak (8b – 5,08), Karolina Maria Przydryga (8b – 4,85), Tomasz Strug (8c – 5,71), Natalia Hanna Podsiadło (8c – 5,29), Nela Komarnicka (8c – 5,24), Szymon Piotr Rewig (8c – 5,18), Lena Służałek (8c – 5,18), Weronika Poszwińska (8c – 5,12), Antonina Mróz (8c – 5,06), Zofia Lena Leśniewska (8c – 5,00), Jakub Dominik Bobrek (8c – 4,88), Kalina Karolina Dąbrowska (8c – 4,88), Adam Andrzej Maliszewski (8c – 4,88), Hanna Magdalena Jankowska (8c – 4,82), Dawid Alfred Klimaszewski (8c – 4,76), Filip Sebastian Świrski (8d – 5,59), Jakub Horbacz (8d – 5,53), Iga Zienkiewicz (8d – 5,29), Nadia Matusiak (8d – 5,24), Zofia Ludwińska (8d – 5,18), Emilia Julia Szczecina (8d – 4,82).
Super wolontariuszami „Trójki” zostali okrzyknięci: Liwia Chmielowska, Ksawery Komar, Nela Komarnicka, Nadia Matusiak, Diana Nalepka, Zofia Leśniewska, Zofia Ludwińska, Lena Służałek, Tomasz Strug, Emilia Szczecina, Iga Zienkiewicz.
Po uroczystości (zakończonej odśpiewaniem przez starszych i młodszych uczniów piosenki „Dni, których nie znamy”) wszyscy udali się do Rynku, gdzie absolwenci wspólnie z przedstawicielami władz miasta i dyrekcji szkoły zatańczyli poloneza.
![]()












Filtry