Już jutro rozpoczną się zapisy do turnieju par w tenisie stołowym.
Niespełna 24 godziny trwały zapisy do drugiego sezonu Mine Master Złotoryjskiej Ligi Tenisa Stołowego, który wystartuje w złotoryjskiej hali sportowej Tęcza we wrześniu.
Organizatorzy postanowili wcześniej zapewnić rozrywkę dla tenisistów stołowych i w ramach obchodów Dni Złotoryi przygotowali turniej, który odbędzie się także w Tęczy (w dniach 8-9 sierpnia.
– Startujemy z zapisami w środę, 24 czerwca. Przygotowaliśmy 32 miejsca dla par, które mogą zapisywać się pod numerem telefonu 76 8788 590 lub w recepcji hali. Pary będą rozgrywać mecze zarówno w grach pojedynczych jak i podwójnych. Możliwość zabawy mają również zawodnicy występujący w klubach tenisa stołowego, jednak w każdej z par może to być tylko jedna osoba z licencją PZTS – mówi Maciej Sroka z Tęczy.
Turniej zostanie rozegrany w systemie grupowo-pucharowym.
W sobotę rozegrane zostaną grupy (8 grup po 4 pary – losowanie 7 sierpnia), natomiast w niedzielę najlepsze dwie pary z grup przystąpią do rozgrywek pucharowych.
Szczegóły dotyczące regulaminu rozgrywania turnieju zostaną przedstawione zawodnikom po skompletowaniu par. Wpisowe od każdej pary wynosi 50 zł.
– Zawodnicy zgłaszający się do rozgrywek muszą podać swój numer do kontaktu oraz rozstawić swoją parę na zawodnika nr 1 oraz zawodnika nr 2. Każdy mecz, zarówno grupowy jak i pucharowy to trzy spotkania (pomiędzy zawodnikami rozstawionymi z numerem 1, zawodnikami rozstawionymi z numerem 2 oraz mecz deblowy). Oczywiście zachęcamy do skorzystania z pełnej oferty przygotowanej przez Złotoryję na weekend święta miasta oraz odbywających się w tym czasie Mistrzostw Europy w Płukaniu Złota – dodają organizatorzy.















Filtry