Dietetyczka i instruktorzy nordic walkingu czekają na spragnionych aktywności ruchowej i wiedzy na boisku Orlik przy ul. Wiosennej. Miasto inauguruje dziś projekt pn. „Weekendowo na sportowo”, który podpowie, jak zadbać o dobrą kondycję. Można zdrowo zjeść i nauczyć się prawidłowo chodzić. Zachęcamy do skorzystania z okazji, bo kolejne takie spotkanie dopiero pod koniec lipca.
Z kijkami spaceruje coraz więcej osób. Nie wszyscy jednak, jak się okazuje, czerpią z tej aktywności tyle zdrowia, ile by mogli.
– Ważna jest przede wszystkim technika chodzenia z kijkami – podkreśla Anna Skiba, instruktorka Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, która zaprasza dziś na Orlik. – To prawidłowa technika pozwala uruchomić wszystkie mięśnie, które powinny brać udział w tej aktywności. Dziś pokażemy chętnym, jak prawidłowo chodzić, żeby się zdrowo zmęczyć, i jak wyglądają prawdziwe kijki do nordic walking.
Instruktorzy przeprowadzą otwarte lekcje dla każdego, demonstrując ABC nordic walkingu. Dla dzieci i młodzieży zaplanowano gry i zabawy z kijkami. W programie spotkania pn. „Zabawy z nordic walking” przewidziano również ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne i oddechowe oraz wspólny marsz.
Poza sportowymi emocjami na uczestników spotkania na Orliku czekają również działania edukacyjne dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Ci, którzy pojawia się na ul. Wiosenną, dowiedzą się, jak komponować codzienną dietę, by dostarczała energii do nauki, pracy i treningów.
– Przygotowaliśmy na dziś kolorowe, zdrowe smakołyki. Będziemy wspólnie robić koreczki, dowiemy się również, dlaczego owoce i warzywa mają różne kolory i na co to wpływa podczas dobierania naszej diety. Zrobimy też kolorowe smoothie. To będzie taka wspólna rodzinna zabawa z warzywami i owocami – zapowiada Weronika Zdunek, dietetyczka i instruktorka z hali Tęcza. – Druga część warsztatów dietetycznych przeznaczona będzie dla sportowców amatorów. Będzie możliwość spróbowania specjalistycznej żywności, podam kilka sposobów, jak zadbać o siebie przed, po i w trakcie treningu, jaki na przykład posiłek zjeść sobie przed treningiem, żeby mieć lepszą wydolność i osiągać lepsze wyniki sportowe.
Wszystkich spotkań na Orliku w ramach projektu miejskiego „Weekendowo na sportowo” będzie 5. Każde ze spotkań poświęcone będzie innej dyscyplinie sportowej, ale wszystkie połączy wspólny cel – promocja aktywnego i zdrowego stylu życia.
– Każdemu spotkaniu towarzyszyć będzie komponent zdrowego żywienia. Można przyjść, dobrze zjeść, spróbować przygotować zdrowy posiłek i zaczerpnąć informacji od naszej dietetyczki, jak gotować, żeby było zdrowo. Wszystkie wydarzenia rozpoczynają się o godz. 9 i trwają do godz. 14:30 – mówi Tomasz Lechert z Hali Sportowej Tęcza, która koordynuje projekt miejski.
Harmonogram wydarzeń i tematykę prezentujemy w ramce poniżej.
Miejski projekt zyskał dofinansowanie z rządowego programu „Aktywny Orlik 2026”. Złotoryja otrzymała 20 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
20 czerwca 2026 r. – Zabawa z nordic walking
25 lipca 2026 r. – Turniej siatkówki
22 sierpnia 2026 r. – Weekend z tenisem ziemnym
19 września 2026 r. – Piknik sportowy z taekwon-do
10 października 2026 r. – Rodzinny turniej piłki nożnej















Filtry