Dziś na ekran złotoryjskiego kina Aurum wchodzi film „Najlepszy”. Z tej okazji do Złotoryi udało się zaprosić Jerzego Górskiego, którego niezwykła historia zainspirowała twórców filmu. Samorząd miasta ufundował 5 dodatkowych seansów, na które zaprosił uczniów złotoryjskich szkół.
Film Łukasza Palkowskiego, reżysera „Bogów”, opowiada historię życia Jerzego Górskiego – sportowca urodzonego w Głogowie, który przez 14 lat był narkomanem, kilkukrotnie przebywał w zakładzie karnym, stoczył się na dno. Podjął jednak walkę z nałogiem, a w 1990 r., po 6 latach morderczego treningu, został mistrzem świata w podwójnym triatlonie, czym zachwycił sportowy świat.
Film, który premierę miał 17 listopada, zbiera świetne recenzje wśród widzów. Kino Aurum zaplanowało 5 biletowanych seansów „Najlepszego”. Pierwszy już dziś o godz. 20. Film będzie można oglądać w Złotoryi od wtorku 5 grudnia.
„Najlepszy” pokazuje, że mimo potężnego upadku i przeciwności losu można podnieść się z największego dna i osiągnąć w życiu spektakularny sukces. Dlatego Urząd Miejski w Złotoryi potraktował film jako doskonałą profilaktykę przeciw używkom i zdecydował się wykupić 5 dodatkowych seansów edukacyjnych dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz starszych klas obu złotoryjskich podstawówek. Film za darmo będzie mogło obejrzeć ponad tysiąc uczniów!
– Ten film może mieć lepszą wymowę niż kilka programów profilaktycznych. Jeśli obejrzy go tysiąc młodych ludzi, to z pewnością w tej grupie będą tacy, do których mocno przemówi – uważa burmistrz Robert Pawłowski, który podkreśla, że profilaktyka antyalkoholowa czy antynarkotykowa wśród młodzieży to „oczko w głowie” dla obecnych władz miejskich. – Nie ma co chować głowy w piasek i udawać, że nie ma problemu z nadużywaniem alkoholu wśród młodych ludzi w naszym mieście. Jest. Przykładem jest zdarzenie z ostatnich dni, gdy policja zatrzymała 21-letniego mężczyznę. Prowadził w nocy samochód po Złotoryi, mając 3 promile alkoholu w organizmie. To nie bierze się znikąd – to skutek przymykania oczu przez nas, dorosłych, i bagatelizowania zachowań młodych ludzi, bo wydaje nam się, że to pojedynczy wybryk. Zwłaszcza ludzie pracujący z młodzieżą muszą być bardzo wyczuleni i reagować, gdy nie jest jeszcze za późno – dodaje burmistrz.
Wisienką na torcie w tym profilaktycznym maratonie ma być spotkanie Jerzego Górskiego z uczniami złotoryjskich szkół. Triathlonista przyjedzie do Złotoryi we wrotek i opowie swoją historię. Spotka się z młodzieżą dwukrotnie: w LO i ZSZ.
Filtry